Flygresor från Nürnberg flygplats till Joniska öarna

Flygerbjudanden från Nürnberg flygplats till Joniska öarna

Letar du efter billiga sista minuten-erbjudanden eller den bästa tur och retur-resan från Nürnberg flygplats till Joniska öarna? Om du vill resa nästa månad börjar priserna för tur och retur från 592 SEK. Hitta de lägsta priserna på enkelresor och tur och retur-biljetter här.

Flyger från Nürnberg flygplats till Joniska öarna

Beväpna dig med dessa fakta i farten.
Billigaste flyget som hittades560 SEK
Billigaste månaden att flygajuni
Genomsnittlig flygtid2 tim, 9 min
Genomsnittligt antal flyg per vecka9
Populäraste flygbolagetCorendon Airlines Europe

Vanliga frågor

Ja – direktflyg går för närvarande från Nürnberg flygplats till Korfu flygplats i Joniska öarna.
Vi tittade på alla tur och retur-flyg från Nürnberg flygplats till Joniska öarna som vi kunde hitta under de kommande 12 månaderna. Det ser ut som att 560 SEK är det bästa priset. Detta är bra, jämfört med det genomsnittliga biljettpriset till Joniska öarna på 1.185 SEK.
Den billigaste månaden att flyga från Nürnberg flygplats till Zakynthos flygplats är just nu juni.
Den billigaste månaden att flyga från Nürnberg flygplats till Argostoli Kefalonia flygplats är just nu juli.
Och den billigaste månaden att flyga från Nürnberg flygplats till Korfu flygplats är vanligtvis juni.
Efter att ha kollat i vår flygkalender såg vi att det för närvarande är billigast att flyga från Nürnberg flygplats till Joniska öarna den lördag 27 juni 2026.
Om du flyger från Nürnberg så är Korfu den billigaste staden att flyga till i Joniska öarna. Den billigaste flygplatsen med flyg till Korfu är för tillfället Korfu.
Den genomsnittliga flygtiden mellan Nürnberg flygplats och Joniska öarna är 2 timmar och 9 minuter.