Flygresor från Dublin flygplats till Kanarieöarna

Flygerbjudanden från Dublin flygplats till Kanarieöarna

Letar du efter billiga sista minuten-erbjudanden eller den bästa tur och retur-resan från Dublin flygplats till Kanarieöarna? Om du vill resa nästa månad börjar priserna för tur och retur från 1.398 SEK. Hitta de lägsta priserna på enkelresor och tur och retur-biljetter här.

Flyger från Dublin flygplats till Kanarieöarna

Beväpna dig med dessa fakta i farten.
Billigaste flyget som hittades997 SEK
Billigaste månaden att flygajuni
Genomsnittlig flygtid4 tim, 20 min
Genomsnittligt antal flyg per vecka65
Populäraste flygbolagetRyanair

Vanliga frågor

Ja – direktflyg går för närvarande från Dublin flygplats till Gran Canaria flygplats och Teneriffa södra flygplats i Kanarieöarna.
Vi tittade på alla tur och retur-flyg från Dublin flygplats till Kanarieöarna som vi kunde hitta under de kommande 12 månaderna. Det ser ut som att 997 SEK är det bästa priset. Detta är bra, jämfört med det genomsnittliga biljettpriset till Kanarieöarna på 1.677 SEK.
Den billigaste månaden att flyga från Dublin flygplats till Gran Canaria flygplats är just nu december.
Den billigaste månaden att flyga från Dublin flygplats till La Gomera Tenerife flygplats är just nu oktober.
Den billigaste månaden att flyga från Dublin flygplats till La Palma flygplats är just nu juni.
Och den billigaste månaden att flyga från Dublin flygplats till Teneriffa södra flygplats är vanligtvis juni.
Efter att ha kollat i vår flygkalender såg vi att det för närvarande är billigast att flyga från Dublin flygplats till Kanarieöarna den onsdag 10 juni 2026.
Om du flyger från Dublin så är Teneriffa den billigaste staden att flyga till i Kanarieöarna. Den billigaste flygplatsen med flyg till Teneriffa är för tillfället Teneriffa södra.
Den genomsnittliga flygtiden mellan Dublin flygplats och Kanarieöarna är 4 timmar och 20 minuter.