Flygresor från Shanghai till Tibet

Billiga flyg från Shanghai till Tibet

Letar du efter billiga sista minuten-erbjudanden eller den bästa tur och retur-resan från Shanghai till Tibet? Om du vill resa nästa månad börjar priserna för tur och retur från 6.685 SEK. Hitta de lägsta priserna på enkelresor och tur och retur-biljetter här.

Flyg från Shanghai till Tibet

Beväpna dig med dessa fakta i farten.
Billigaste flyget som hittades5.952 SEK
Billigaste månaden att flygajuni
Billigaste flygplats att flyga frånShanghai Pudong

Vanliga frågor

Vi tittade på alla tur och retur-flyg från Shanghai till Tibet som vi kunde hitta under de kommande 12 månaderna. Det ser ut som att 5.952 SEK är det bästa priset. Detta är bra, jämfört med det genomsnittliga biljettpriset till Tibet på 6.705 SEK.
Den billigaste månaden att flyga från Shanghai till Lhasa Gonggar flygplats är just nu juni. Den billigaste månaden att flyga från Shanghai till Lin Zhi flygplats är vanligtvis juni
Efter att ha kollat i vår flygkalender såg vi att det för närvarande är billigast att flyga från Shanghai till Tibet den lördag 13 juni 2026.
Just nu finns det inga direktflyg från Shanghai till Tibet, men du kan fortfarande flyga med mellanlandning.
Om du flyger från Shanghai så är Tibet den billigaste staden att flyga till i Lhasa. Den billigaste flygplatsen med flyg till Lhasa är för tillfället Lhasa Gonggar.