Flygresor från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet

Flygerbjudanden från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet

Letar du efter billiga biljetter från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet, eller en sista minuten-resa? Hitta de lägsta priserna på enkelbiljetter och tur-och-retur-biljetter här.

Flyger från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet

Beväpna dig med dessa fakta i farten.
Billigaste flyget som hittades2.996 SEK
Billigaste månaden att flygafebruari
Genomsnittlig flygtid3 tim, 42 min
Genomsnittligt antal flyg per vecka2
Populäraste flygbolagetLATAM Airlines

Vanliga frågor

Det finns för närvarande inga direktflyg från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet, men vi har hittat några andra rutter till Argentina – kolla in dem nu.
Vi tittade på alla tur och retur-flyg från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet som vi kunde hitta under de kommande 12 månaderna. Det ser ut som att 2.996 SEK är det bästa priset. Detta är bra, jämfört med det genomsnittliga biljettpriset till Eldslandet på 2.996 SEK.
Den billigaste månaden att flyga från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet är just nu februari.
Efter att ha kollat i vår flygkalender såg vi att det för närvarande är billigast att flyga från Santiago Arturo Merino Benitez flygplats till Eldslandet den torsdag 19 februari 2026.
Om du flyger från Santiago Arturo Merino Benitez så är Ushuaia den billigaste staden att flyga till i Eldslandet. Den billigaste flygplatsen med flyg till Ushuaia är för tillfället Ushuaia.
Den genomsnittliga flygtiden mellan Santiago Arturo Merino Benitez flygplats och Eldslandet är 3 timmar och 42 minuter.