Hotell från OYO Rooms i Johor Baharu

Hitta de bästa hotellen från OYO Rooms i Johor Baharu efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från OYO Rooms i Johor Baharu på ett ställe

Håll utkik efter OYO Rooms-hotell i Johor Baharu med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Johor Baharu på ett och samma ställe

Se alla hotell från OYO Rooms i Johor Baharu

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från OYO Rooms i Johor Baharu9
Bästa priset som hittatsHotel O Villa De Rose, 99 SEK
Populäraste hotellet från OYO RoomsHotel O Villa De Rose, från 99 SEK
Högst betygsatta hotell från OYO RoomsHotel O My Seven Days Inn, från 112 SEK
Genomsnittligt pris156 SEK
Billigaste månadenapril

Hitta ditt perfekta hotell i Johor Baharu med OYO Rooms: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Johor Baharu under november är cirka 27°C. Den varmaste månaden är vanligtvis maj, med ett genomsnitt på 30°C. Den kallaste månaden är december, med en genomsnittlig temperatur på 25°C. Den regnigaste månaden är december, och det regnar oftast minst i februari.
Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta OYO Rooms-erbjudanden i Johor Baharu som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.
Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för OYO Rooms i Johor Baharu kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.
Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från OYO Rooms i Johor Baharu, ser det ut som att de ligger runt 172 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 174 SEK under veckan.
Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med OYO Rooms på en onsdag – det är då priserna är som lägst.
Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med OYO Rooms i Johor Baharu är april, med ett genomsnittspris på 112 SEK per natt. Den dyraste månaden är december, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 237 SEK.
Det lägsta rumspriset för OYO Rooms-hotell i Johor Baharu som vi hittade för den här kommande helgen är Hotel O Villa De Rose för 99 SEK. Och för helgen efter det (15 november 2025) ser det ut som att Hotel O Villa De Rose har rumspriser så låga som 124 SEK.