Hotell i Alexandria, Sydney

Hitta det bästa hotellet i Alexandria för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför hotellerbjudanden från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter hotell i Alexandria med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i Sydney

Se alla hotell i Alexandria

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hotell i Alexandria i Sydney: Vanliga frågor

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 1.094 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna, har vi hittat ett ställe där du kan bo för 1.386 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 2.596 SEK per natt och det genomsnittliga priset på helgerna är 2.644 SEK. Sammantaget ser det ut som den billigaste dagen att bo i Alexandria kan vara måndag.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att måndag är den billigaste dagen att bo i Alexandria. Den dyraste dagen verkar vara torsdag.
Den billigaste månaden att bo i Alexandria är juli, med ett genomsnittspris på 1.448 SEK per natt. Den dyraste månaden är maj, när det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 2.520 SEK per natt. De här genomsnittspriserna är baserade på alla hotell vi hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga hotell.
Det genomsnittliga priset på ett hotell i maj är 2.520 SEK per natt, vilket är ungefär 22% högre än resten av året.