Best Western Apache Junction Inn

+ 18

Hitta det bästa hotellet i Apache Junction för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för Best Western Apache Junction Inn på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
15:00
Checka ut före:
11:00
Frukost
Frukost tillgänglig
Husdjur
Husdjur är inte tillåtna
Barn
Barn är välkomna på detta hotell

Faciliteter

wifi
Parkering
Luftkonditionering
Pool
Spa
24-timmarsöppen reception

Mer om Best Western Apache Junction Inn

Best Western Apache Junction Inn

Best Western Apache Junction Inn ligger i Apache Junction, 41 km från Sea Life Arizona och 41 km från Hall of Flame Firefighting Museum. Detta hotell med 3 stjärnor har en utomhuspool och luftkonditionerade rum med gratis WiFi.

Omdömen från
ExpediaHotels.comTripadvisor
Saker resenärer har sagt
Anonym resenär

Kommentar: 29 juni 2026

Vistades där: juni 2026

OUR CHECK IN WAS VERY PLEASANT AND HELPFUL MOVING OUR 2 ROOMS TO THE GROUND FLOOR.
BREAKFAST HOSTESS WAS VERY ACCOMODATING, FRIENDLY AND ALSO HELPED WITH OUR CHECK OUT.
WE HAVE STAYED HERE MANY TIMES...ALWAYS RECOMMEND AND WILL STAY AGAIN
Anonym resenär

Kommentar: 30 maj 2026

Vistades där: maj 2026

The hotel was amazing. I didn’t know when I booked that I would also have a patio. The staff was friendly. The breakfast was delicious. The bed comfortable.
Anonym resenär

Kommentar: 17 maj 2026

Vistades där: maj 2026

My room was clean and had all the supplies I needed. The staff were so friendly! They even took time to answer my questions about the area. The bed was very comfortable, and the air conditioner worked well.
Anonym resenär

Kommentar: 3 maj 2026

Vistades där: maj 2026

Breakfast was fine. Not a excess of things offered, but it was adequate. The lady refilling everything was very friendly and helpful.
Anonym resenär

Kommentar: 11 apr. 2026

Vistades där: apr. 2026

breakfast was excellent!! room was clean worth the money. The only problem is i booked for 3 person in a room with King bed and a sofa bed. I didn’t know we have to do it ourselves making the sofa bed ready and get the linen n pillow in their front desk. What an aweful service considering how much they charge for a room

Utmärkt läge

4,5

1101 W Apache Trl , Apache Junction, 85120, USA|0,76 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

15:00

Checka ut före:

11:00

Bra att veta

Barn

Barn är välkomna på detta hotell

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

Spjälsäng

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.

Husdjur

Husdjur är inte tillåtna

Frukost

Frukost tillgänglig

Frukostalternativ

Engelsk frukost

Viktig information från hotellet
När du checkar in måste du uppvisa giltigt foto-ID och kreditkort. På grund av coronaviruset (covid-19) kan servering av mat och dryck på det här boendet vara begränsad eller otillgänglig.
Viktig information om staden
Guests must provide a credit card that matches the name on the booking when checking in. The property will pre-authorize your card and release the preauthorization if there are no additional charges or damage to the room when checking out. Some properties and room types have special policies; please check with the property for more information.
Godkända betalningsmetoder
Det här hotellet accepterar följande betalningsmetoder:
card logocard logocard logo

Best Western Apache Junction Inn: Frågor och svar

Best Western Apache Junction Inn ligger 0.8 km från centrala Apache Junction.
Best Western Apache Junction Inn ligger i Apache Junction, USA och ligger 0.8 km från centrala Apache Junction.
På Best Western Apache Junction Inn kan du checka in från 15:00 och du måste checka ut innan 11:00.
Ja, det finns parkering tillgänglig på Best Western Apache Junction Inn.
Ja, Best Western Apache Junction Inn har en restaurang.