Hotell i Ziguinchor, Senegal

Hitta det bästa hotellet i Ziguinchor för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför hotellerbjudanden från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter hotell i Ziguinchor med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i Ziguinchor

Logotyp för Booking.com
Logotyp för Trip.com
Logotyp för Hotels.com
Logotyp för Hyatt Hotels
Logotyp för Expedia
Logotyp för Airbnb

Se alla hotell i Ziguinchor

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hotell i Ziguinchor: Frågor och svar

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i Ziguinchor med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell tillåter dig att avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 133 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna, har vi hittat ett ställe där du kan bo för 133 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 656 SEK per natt och det genomsnittliga priset på helgerna är 652 SEK. Sammantaget ser det ut som den billigaste dagen att bo i Ziguinchor kan vara lördag.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att lördag är den billigaste dagen att bo i Ziguinchor. Den dyraste dagen verkar vara torsdag.
Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i Ziguinchor är för närvarande runt 828 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 428 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i Ziguinchor är för närvarande runt 1.346 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 1.344 SEK per natt.
Den billigaste månaden att bo på hotell i Ziguinchor är februari, med ett genomsnittspris på 629 SEK per natt. Den dyraste månaden är april, när det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 794 SEK per natt. De här genomsnittspriserna är baserade på alla hotell vi hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga lyxhotell.
Det genomsnittliga priset på ett hotell i september är 703 SEK per natt, vilket är ungefär 4% lägre än resten av året.