Vila Rigo Sovata

+ 30

Hitta det bästa hotellet i Sovata för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för Vila Rigo Sovata på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
14:00
Checka ut före:
10:00
Husdjur
Husdjur tillåtna mot extra debitering

Faciliteter

wifi
Parkering
Flygplatstransfer
Rökfritt
Husdjur tillåtna
Första hjälpen-kit

Mer om Vila Rigo Sovata

Vila Rigo Sovata

Vila Rigo Sovata ligger i Sovata, 8 minuters promenad från Ursu sjö, och erbjuder boende med en trädgård, gratis privat parkering, en terrass och grillmöjligheter.

Omdömen från
Tripadvisor
Saker resenärer har sagt
Gruppresenär

Kommentar: 7 apr. 2019

Vistades där: apr. 2019

Very nice and quiet place

We were here with our colleagues and had a great time. The place is big, with nice rooms and it is close to the town center and Lacul Ursu. Every room with a little terrace and private bathroom. In the back it has a great big part for a grill party. The owners were very helping and nice. The place is clean and welcoming.
Annat

RO

Kommentar: 9 aug. 2019

Vistades där: juli 2019

Good location

Good position, parking spots, room for cooking and eating (inside and outside the building), small room but nice decorations, fine bed sheets, small balcony.
Small TV, no hygienic product, broken light source in the bathroom, some small administrative issue.
The minuses are negligible comparative with the pluses so it is an ok choice for Sovata.
Affärsresenär

Kommentar: 25 juni 2018

Vistades där: juni 2018

Str. Verii nr. 3

The best possible place in sovata if you need good location with affordable prices. Food is across the street and also a wellness center. Bear lake is only a few meters away. The host is always helpful with good advices.
Annat

UK

Kommentar: 6 nov. 2015

Vistades där: nov. 2015

Wonderful stay; excellent host

My parents and I stayed here for a few nights; we had a wonderful stay! Warm, very clean rooms and a well- equipped shared kitchen! There are beautiful views all around and a great location!
Jozsef, the host, was very welcoming and helpful. We hope to come back..
Par

Kommentar: 10 nov. 2015

Vistades där: nov. 2015

Good location

Good place to stay in Sovata. Close to the lake. Welcoming host.
As a minus, the heating only started after midnight and for a while we wore plenty of clothes under the blankets. Not a nice way to try and fall asleep.

Enastående läge

5,0

Str. Verii 3, Sovata, 545500, Rumänien|1 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

14:00

Checka ut före:

10:00

Bra att veta

Husdjur

Husdjur tillåtna mot extra debitering

Extrasängar

Extrasängar finns tillgängliga mot en extra debitering, beroende på rummets storlek.

Vila Rigo Sovata: Frågor och svar

Vila Rigo Sovata ligger 1.0 km från centrala Sovata.
Vila Rigo Sovata ligger i Sovata, Rumänien och ligger 1.0 km från centrala Sovata.
På Vila Rigo Sovata kan du checka in från 14:00 och du måste checka ut innan 10:00.
Ja, det finns parkering tillgänglig på Vila Rigo Sovata.
Vi har ingen information om restauranger på Vila Rigo Sovata. Kontrollera med dem när du bokar.