Hostal Quiper

+ 4

Hitta det bästa hotellet i Quiroga för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för Hostal Quiper på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
14:00
Checka ut före:
12:00

Faciliteter

wifi
Luftkonditionering
Rökfritt
Tvättmöjligheter
Första hjälpen-kit
Bagageförvaring

Mer om Hostal Quiper

Hostal Quiper

Hostal Quiper ligger i Quiroga, 26 km från Cañón del Sil, och har en tur- och utflyktsdisk and gratis WiFi i alla utrymmen. Några rum på boendet har terrass med stadsutsikt.

Omdömen från
Tripadvisor
Saker resenärer har sagt
Par

NZ

Kommentar: 27 juni 2016

Vistades där: juni 2016

Everything you would expect

Stayed one night at Quiroga in June at the Quiper Hostal. Apart from the Wi-Fi not working, the Hostal was spacious, modern and very clean with a friendly owner who spoke enough English and French combined with our limited Spanish to ensure that our stay was comfortable and enjoyable... recommended. We ate dinner just around the corner at the Restaurante Casa Aroza and despite it being very quiet in Quiroga, I think we were the only guests that evening, they put on a very enjoyable three courses of homely Spanish cuisine plus wine for 10 euros each, also recommended.
Familjeresenär

Kommentar: 22 okt. 2011

Vistades där: juli 2011

Nice & Cheap place

Right in the middle of the city, Hostal Quiper is the best you can find on 20 km radius. The rooms are big, all new with shower and TV in each room. The price in July was 26Eur per room (2persons bed) BK excl. but here it cost you only 3Eur to get one. The people in this Hostal doesn't speak English but they do their best to help. This is a good place to start your visits to the Courel mountain. Don't forget to visit Montefurado, a beautiful place with a river where you can swim. With 30 degrees, it's much appreciated
Annat

Kommentar: 7 feb. 2023

Vistades där: sep. 2022

Está bien

Es un hotel de pueblo bien equipado, buena atención, en el lugar más céntrico de Quiroga. Cuenta con un restaurante bar y cafetería en la planta baja que es el lugar de reunión de los locales, se come rico y se puede departir con los lugareños. Si se está haciendo el camino de Santiago es una muy buen opción
Ensamresande

Kommentar: 21 okt. 2021

Vistades där: okt. 2021

Buen hostal.

En mi Camino de Invierno, ha sido un acierto escoger el hostal Quiper. Limpio y se nota que ha habido una reforma reciente, dado que las instalaciones se conservan muy bien. Habitación, amplia, luminosa, cómoda...
El baño muy completo y la ducha un lujo.
Affärsresenär

Kommentar: 29 jan. 2020

Vistades där: okt. 2019

Hostal económico e moi limpo

Os materiais e a decoración do hostal son moi dos 1980, pero está todo impecable. A miña habitación tiña dúas camas, unha televisión pequena (sobre 24 pulgadas) e un baño con bañera. Nunca me hospedei nun lugar cunhas sabas tan brancas e tan limpas, en concordancia con toda a estancia, que estaba igual de limpa. A muller que o atende non está a todas horas por alí, pero ten un número de contacto na porta do despacho e é moi servicial e riquiña.
A única pega que lle poño é que como ten un bar debaixo, podes oir cando recollen (movemento de cadeiras e mesas), pola semana sobre as 23-00 e nas fins de semana sobra a 1-2.

Utmärkt läge

4,5

Travesi­a Real 62, Quiroga, 27320, Spanien|0,02 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

14:00

Checka ut före:

12:00

Bra att veta

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

Spjälsäng

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.

Viktig information från hotellet
Det här boendet tillåter inte möhippor, svensexor eller liknande fester.

Hostal Quiper: Frågor och svar

Hostal Quiper ligger 0.0 km från centrala Quiroga.
Hostal Quiper ligger i Quiroga, Spanien och ligger 0.0 km från centrala Quiroga.
På Hostal Quiper kan du checka in från 14:00 och du måste checka ut innan 12:00.
Nej, det finns ingen parkering tillgänglig på Hostal Quiper. Om du letar efter ett hotell med utrymme att parkera kan du enkelt filtrera efter boenden som har "Parkering" under "Bekvämligheter" i sökresultaten.
Vi har ingen information om restauranger på Hostal Quiper. Kontrollera med dem när du bokar.