Hotell från Ramada i Islamabad

Hitta de bästa hotellen från Ramada i Islamabad efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Ramada i Islamabad på ett ställe

Håll utkik efter Ramada-hotell i Islamabad med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Islamabad på ett och samma ställe

Se alla hotell från Ramada i Islamabad

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Ramada i Islamabad1
Bästa priset som hittatsRamada by Wyndham Islamabad, 1.269 SEK
Populäraste hotellet från RamadaRamada by Wyndham Islamabad, från 1.269 SEK
Högst betygsatta hotell från RamadaRamada by Wyndham Islamabad, från 1.269 SEK
Genomsnittligt pris1.239 SEK
Billigaste månadenmaj

Hitta ditt perfekta hotell i Islamabad med Ramada: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Islamabad under maj är cirka 29°C. Den varmaste månaden är vanligtvis juli, med ett genomsnitt på 37°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på 5°C. Den regnigaste månaden är juli, och det regnar oftast minst i november.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta Ramada-erbjudanden i Islamabad som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Ramada i Islamabad kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Ramada i Islamabad, ser det ut som att de ligger runt 1.281 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 1.246 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Ramada på en onsdag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Ramada i Islamabad är maj, med ett genomsnittspris på 1.085 SEK per natt. Den dyraste månaden är april, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 1.778 SEK.

Det lägsta rumspriset för Ramada-hotell i Islamabad som vi hittade för den här kommande helgen är Ramada by Wyndham Islamabad för 1.087 SEK. Och för helgen efter det (6 juni 2026) ser det ut som att Ramada by Wyndham Islamabad har rumspriser så låga som 1.381 SEK.