La Ferme de Rapan Pérouges

+ 15

Hitta det bästa hotellet i Pérouges för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för La Ferme de Rapan Pérouges på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
14:00
Checka ut före:
12:00

Faciliteter

wifi
Parkering
Luftkonditionering
Flygplatstransfer
Pool
Rökfritt

Mer om La Ferme de Rapan Pérouges

La Ferme de Rapan Pérouges

La ferme de Rapan Pérouges ligger i Pérouges, 24 km från Groupama Stadium, och erbjuder boende med en säsongsöppen utomhuspool, gratis privat parkering, en trädgård och en terrass.

Omdömen från
Tripadvisor
Saker resenärer har sagt
Familjeresenär

Kommentar: 10 juli 2026

Vistades där: juli 2026

Excellent

Following a car breakdown on the way to vacation, we had to find accommodation. Two truly magnificent rooms, super clean and decorated with great taste, very comfortable bedding, excellent breakfast, large pool, ample parking, and the kindness of the hosts who came to pick us up and offered their help with every step. Thank you
Caroline
Par

Kommentar: 29 aug. 2026

Vistades där: aug. 2026

Mysigt lantlig charm

Mysigt lantligt boende härlig värdar god frukost lite långt till perouges
Par

Kommentar: 16 aug. 2026

Vistades där: aug. 2026

Magnifique demeure avec du cachet

Nous avons passé un super séjour à la ferme de rapan
Les propriétaires sont charmants et très attentionnés avec leur hôtes
Les chambres sont très modernes ,décorés avec goût ,très fonctionnel , la terrasse commune avec vue sur le jardin et la piscine est magnifique
La piscine est un vrai plus avec les chaleurs actuelles
Nous recommandons vraiment cet endroit pour passer un week end reposant ,proche de la cité médiéval de Perouges
Gruppresenär

Kommentar: 16 aug. 2026

Vistades där: aug. 2026

Endroit où l'on se sent bien

Nous sommes venus avec des amis, un chien...nous avons été ravi par l'accueil, les chambres sont décorées avec goût...nous avons petit déjeuné sur la terrasse abritée,,de bonnes viennoiserie pour les gourmands, petit déjeuner varié... une belle atmosphère, des gens très accueillants, courageux par la restauration de leur domaine... ..à côté de la cité médiévale de Pérouges...Agnès Rossi
Annat

Kommentar: 2 maj 2022

Vistades där: apr. 2022

TOUT EST PARFAIT POUR UN PRIX TRES RAISONNABLE

Les chambres sont au top (spacieuses, en parfait état); le petit déjeuner est superbe et délicieux; le calme est au rendez vous; l'accueil est très sympathique.
UNE SUPER BONNE ADRESSE A RETENIR POUR UNE PROCHAINE FOIS

Utmärkt läge

4,5

184 Rue de Rapan, Pérouges, 01800, Frankrike|1,08 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

14:00

Checka ut före:

12:00

Bra att veta

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

La Ferme de Rapan Pérouges: Frågor och svar

La Ferme de Rapan Pérouges ligger 1.1 km från centrala Pérouges.
La Ferme de Rapan Pérouges ligger i Pérouges, Frankrike och ligger 1.1 km från centrala Pérouges.
På La Ferme de Rapan Pérouges kan du checka in från 14:00 och du måste checka ut innan 12:00.
Ja, det finns parkering tillgänglig på La Ferme de Rapan Pérouges.
Vi har ingen information om restauranger på La Ferme de Rapan Pérouges. Kontrollera med dem när du bokar.