Hotell från Derag i Nürnberg

Hitta de bästa hotellen från Derag i Nürnberg efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Derag i Nürnberg på ett ställe

Håll utkik efter Derag-hotell i Nürnberg med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Nürnberg på ett och samma ställe

Se alla hotell från Derag i Nürnberg

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Derag i Nürnberg1
Bästa priset som hittatsLiving Hotel Nürnberg, 2.194 SEK
Populäraste hotellet från DeragLiving Hotel Nürnberg, från 2.194 SEK
Högst betygsatta hotell från DeragLiving Hotel Nürnberg, från 2.194 SEK
Genomsnittligt pris2.131 SEK
Billigaste månadenaugusti

Hitta ditt perfekta hotell i Nürnberg med Derag: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Nürnberg under maj är cirka 13°C. Den varmaste månaden är vanligtvis augusti, med ett genomsnitt på 24°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på -5°C. Den regnigaste månaden är juli, och det regnar oftast minst i april.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta Derag-erbjudanden i Nürnberg som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Derag i Nürnberg kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Derag i Nürnberg, ser det ut som att de ligger runt 1.080 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 1.177 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Derag på en måndag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Derag i Nürnberg är augusti, med ett genomsnittspris på 689 SEK per natt. Den dyraste månaden är juni, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 1.484 SEK.

Det lägsta rumspriset för Derag-hotell i Nürnberg som vi hittade för den här kommande helgen är Living Hotel Nürnberg för 746 SEK. Och för helgen efter det (6 juni 2026) ser det ut som att Living Hotel Nürnberg har rumspriser så låga som 2.068 SEK.