Hotell i São Tomé, São Tomé och Príncipe

Hitta det bästa hotellet i São Tomé för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför hotellerbjudanden från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter hotell i São Tomé med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i São Tomé

Se alla hotell i São Tomé

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hotell i São Tomé: Frågor och svar

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i São Tomé med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell tillåter dig att avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 247 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna, har vi hittat ett ställe där du kan bo för 323 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 804 SEK per natt och det genomsnittliga priset på helgerna är 836 SEK. Sammantaget ser det ut som den billigaste dagen att bo i São Tomé kan vara tisdag.

Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att tisdag är den billigaste dagen att bo i São Tomé. Den dyraste dagen verkar vara söndag.

Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i São Tomé är för närvarande runt 1.044 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 557 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i São Tomé är för närvarande runt 1.496 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 698 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset för ett 5-stjärnigt hotell i São Tomé är för närvarande runt 2.386 SEK per natt. Det billigaste 5-stjärniga hotellet vi hittade kostar 2.166 SEK per natt.

Den billigaste månaden att bo på hotell i São Tomé är mars, med ett genomsnittspris på 711 SEK per natt. Den dyraste månaden är juni, när det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 988 SEK per natt. De här genomsnittspriserna är baserade på alla hotell vi hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga lyxhotell.

Det genomsnittliga priset på ett hotell i juni är 988 SEK per natt, vilket är ungefär 9% högre än resten av året.