Hotell från St. Regis i Florens

Hitta de bästa hotellen från St. Regis i Florens efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från St. Regis i Florens på ett ställe

Håll utkik efter St. Regis-hotell i Florens med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Florens på ett och samma ställe

Se alla hotell från St. Regis i Florens

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från St. Regis i Florens1
Genomsnittligt pris17.957 SEK
Billigaste månadenfebruari

Hitta ditt perfekta hotell i Florens med St. Regis: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Florens under maj är cirka 15°C. Den varmaste månaden är vanligtvis augusti, med ett genomsnitt på 30°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på -0°C. Den regnigaste månaden är november, och det regnar oftast minst i juli.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta St. Regis-erbjudanden i Florens som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för St. Regis i Florens kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från St. Regis i Florens, ser det ut som att de ligger runt 19.117 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 19.342 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med St. Regis på en fredag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med St. Regis i Florens är februari, med ett genomsnittspris på 7.514 SEK per natt. Den dyraste månaden är oktober, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 26.062 SEK.

Det lägsta rumspriset för St. Regis-hotell i Florens som vi hittade för den här kommande helgen är The St. Regis Florence för 19.732 SEK. Och för helgen efter det (6 juni 2026) ser det ut som att The St. Regis Florence har rumspriser så låga som 18.645 SEK.