Hotell från FabHotels i Madras

Hitta de bästa hotellen från FabHotels i Madras efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från FabHotels i Madras på ett ställe

Håll utkik efter FabHotels-hotell i Madras med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Madras på ett och samma ställe

Se alla hotell från FabHotels i Madras

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från FabHotels i Madras51
Bästa priset som hittatsFabHotel P.A.S Residency, 138 SEK
Populäraste hotellet från FabHotelsFabHotel Grand & Resorts, från 277 SEK
Högst betygsatta hotell från FabHotelsFabHotel Grand & Resorts, från 277 SEK
Genomsnittligt pris209 SEK
Billigaste månadennovember

Hitta ditt perfekta hotell i Madras med FabHotels: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Madras under maj är cirka 32°C. Den varmaste månaden är vanligtvis maj, med ett genomsnitt på 35°C. Den kallaste månaden är december, med en genomsnittlig temperatur på 23°C. Den regnigaste månaden är november, och det regnar oftast minst i mars.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta FabHotels-erbjudanden i Madras som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för FabHotels i Madras kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från FabHotels i Madras, ser det ut som att de ligger runt 243 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 243 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med FabHotels på en torsdag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med FabHotels i Madras är november, med ett genomsnittspris på 239 SEK per natt. Den dyraste månaden är mars, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 324 SEK.

Det lägsta rumspriset för FabHotels-hotell i Madras som vi hittade för den här kommande helgen är Hotel O Grand Residency för 112 SEK. Och för helgen efter det (30 maj 2026) ser det ut som att Hotel O Grand Residency har rumspriser så låga som 113 SEK.