4-stjärniga hotell i La Oliva

Hitta det bästa 4-stjärniga hotellet i La Oliva för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 4-stjärniga hotell från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter 4-stjärniga hotell i La Oliva med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i La Oliva

Se alla hotell i La Oliva

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hitta ett 4-stjärnigt hotell mitt i centrala La Oliva

Kom först i kön vid de främsta attraktionerna i La Oliva genom att bo nära dem.

Hotell med 4 i La Oliva: Frågor och svar

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i La Oliva med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell låter dig avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.
Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 644 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 706 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 3.537 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 4.324 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i La Oliva kan vara tisdag.
Närmaste flygplats till La Oliva är Fuerteventura flygplats (FUE), som ligger 18.6 km från centrum.

Andra flygplatser inkluderar:

Lanzarote flygplats, som ligger 49.2 km från centrum.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att tisdag är den billigaste dagen att bo i La Oliva. Den dyraste dagen verkar vara måndag
Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i La Oliva är för närvarande runt 1.759 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 1.573 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i La Oliva är för närvarande runt 2.886 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 1.771 SEK per natt.
Den billigaste månaden att bo på hotell i La Oliva är maj, med ett genomsnittspris på 1.437 SEK per natt. Den dyraste månaden är november, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 3.481 SEK per natt. De här genomsnittspriserna baseras på alla hotell vi har hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga lyxhotell.
Det genomsnittliga priset på ett hotell i november är 3.481 SEK per natt, vilket är ungefär 10% högre än resten av året.