Hotell från Atlas i Casablanca

Hitta de bästa hotellen från Atlas i Casablanca efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Atlas i Casablanca på ett ställe

Håll utkik efter Atlas-hotell i Casablanca med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Casablanca på ett och samma ställe

Se alla hotell från Atlas i Casablanca

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Inkl. skatter och avgifter
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Atlas i Casablanca2
Bästa priset som hittatsRelax Hotel Casa Voyageurs, 489 SEK
Populäraste hotellet från AtlasRelax Hotel Casa Voyageurs, från 489 SEK
Högst betygsatta hotell från AtlasKaan Casablanca, från 1.056 SEK
Genomsnittligt pris489 SEK
Billigaste månadenmars

Hitta ditt perfekta hotell i Casablanca med Atlas: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Casablanca under augusti är cirka 25°C. Den varmaste månaden är vanligtvis augusti, med ett genomsnitt på 29°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på 11°C. Den regnigaste månaden är november, och det regnar oftast minst i augusti.
Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Atlas i Casablanca kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.
Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Atlas i Casablanca, ser det ut som att de ligger runt 848 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 870 SEK under veckan.
Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Atlas på en söndag – det är då priserna är som lägst.
Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Atlas i Casablanca är mars, med ett genomsnittspris på 734 SEK per natt. Den dyraste månaden är juli, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 1.326 SEK.
Det lägsta rumspriset för Atlas-hotell i Casablanca som vi hittade för den här kommande helgen är Relax Hotel Casa Voyageurs för 553 SEK. Och för helgen efter det (23 augusti 2025) ser det ut som att Relax Hotel Casa Voyageurs har rumspriser så låga som 566 SEK.