Villa L'Aurora

+ 35

Hitta det bästa hotellet i Pescara för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för Villa L'Aurora på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena
1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
15:00
Checka ut före:
10:00
Frukost
Frukost tillgänglig
Husdjur
Husdjur tillåtna mot extra debitering
Barn
Barn är välkomna på detta hotell

Faciliteter

wifi
Luftkonditionering
Rökfritt
Första hjälpen-kit
Lounge
Internet

Mer om Villa L'Aurora

Villa L'Aurora

Villa L'Aurora har en trädgård, en gemensam lounge och en terrass och erbjuder boende i Pescara med gratis WiFi och utsikt över staden. Boendet byggdes 1901 och erbjuder luftkonditionerat boende med en balkong.

Utmärkt läge

4,8

Viale Riviera 99, Pescara, 65121, Italien|1,61 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

15:00

Checka ut före:

10:00

Bra att veta

Barn

Barn är välkomna på detta hotell

Extrasängar

12 år och äldre

491 SEK (EUR45) per person per natt

11 år och yngre

218 SEK (EUR20) per person per natt

Spjälsängar

1 år och yngre

Gratis

Husdjur

Husdjur tillåtna mot extra debitering

Frukost

Frukost tillgänglig

Frukostalternativ

Kontinental frukost, Italiensk frukost

Frukostpris

66 SEK (≈EUR 6)/person

Viktig information från hotellet
När du checkar in måste du uppvisa giltigt foto-ID och kreditkort. Vänligen informera Villa L'Aurora i förväg om din beräknade ankomsttid. Du kan använda rutan för särskilda önskemål eller kontakta boendet direkt. Kontaktuppgifterna står i bokningsbekräftelsen. Du måste betala via banköverföring före ankomst. Boendet kommer att kontakta dig efter bokning med instruktioner. Det här boendet tillåter inte möhippor, svensexor eller liknande fester. På grund av coronaviruset (covid-19) finns det för närvarande extra säkerhets- och hygienprocedurer på det här boendet. På grund av coronaviruset (covid-19) erbjuder det här boendet för närvarande inte transfer. På grund av coronaviruset (covid-19) har det här boendet minskat på öppettiderna för receptionen och andra tjänster. I enlighet med myndigheternas riktlinjer för att minimera smittspridningen av coronaviruset (covid-19) kan det här boendet komma att be om ytterligare dokumentation från gästerna för att kontrollera identitet, resplaner och annan nödvändig information, under de datum då sådana riktlinjer gäller. På grund av coronaviruset (covid-19) har det här boendet vidtagit åtgärder för att skydda både gäster och personal. Därmed kan vissa tjänster och bekvämligheter vara begränsade eller otillgängliga. Med anledning av coronaviruset (covid-19) har detta boende strikta regler kring fysisk distansering. Med anledning av coronaviruset (covid-19) ber vi dig kontrollera att din bokning av detta boende sker i enlighet med de lokala myndigheternas riktlinjer på resmålet, gällande exempelvis syftet med resan och max antal personer som tillåts. På grund av coronaviruset (covid-19) är munskydd obligatoriskt inomhus i alla gemensamma utrymmen. Det är inte möjligt att sitta i karantän i samband med coronaviruset (covid-19) på detta boende. I enlighet med myndigheternas riktlinjer för att minimera smittspridningen av coronaviruset (covid-19) tar det här boendet för närvarande inte emot gäster från vissa länder, under de datum då sådana riktlinjer gäller. På grund av coronaviruset (covid-19) kan servering av mat och dryck på det här boendet vara begränsad eller otillgänglig. Please note that free access to the private beach is subject to availability. Please note that during the summer season, the property offers a palm at the Plinius beach service centre. A lounge chair and sunbed are provided per room. Please note that an additional charge of EUR 15 from 10 pm is applicable for late check-in. All requests for check-in outside of scheduled hours are subject to approval by the property and must be requested at least 24h before arrival.
Godkända betalningsmetoder
Det här hotellet accepterar följande betalningsmetoder:
card logocard logocard logo

Cash

Villa L'Aurora: Frågor och svar

På Villa L'Aurora kan du checka in från 15:00 och du måste checka ut innan 10:00.
Nej, det finns ingen parkering tillgänglig på Villa L'Aurora. Om du letar efter ett hotell med utrymme att parkera kan du enkelt filtrera efter boenden som har "Parkering" under "Bekvämligheter" i sökresultaten.
Vi har ingen information om restauranger på Villa L'Aurora. Kontrollera med dem när du bokar.