La Chiesuola
Strada Chiesuola 16, Bagnaia, 01030, Italien



Hitta det bästa hotellet i Bagnaia för dina datum, efter pris eller preferens
Jämför erbjudanden för La Chiesuola på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe
Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg
Jämför rum och priser
Snabba fakta
Checka in från: | 14:00 |
---|---|
Checka ut före: | 11:00 |
Frukost | Frukost tillgänglig |
Husdjur | Husdjur tillåtna mot extra debitering |
Barn | Barn är välkomna på detta hotell |
Faciliteter
Mer om La Chiesuola

La Chiesuola
La Chiesuola ligger 43 km från Vallelunga och erbjuder boende med en säsongsöppen utomhuspool, en trädgård och en gemensam lounge samt restaurang. Det finns ett fullt utrustat eget badrum med en bidé och gratis toalettartiklar.
Betyg och omdömen
Omdömen från resenärer
Kommentar: 9 juli 2016
Vistades där: juli 2016
Fantastisk vistelse på en fantastisk villa
Läget är bra - det är mycket väl beläget för att utforska Etruria - Tuscania, Tarquinia, Civita di Bagnoregio och, självklart, Viterbo sig. Men den villa kan vara svårt att hitta, den värd ger utmärkt instruktioner och är alltid kan nås med telefon.
Värdarna och personalen är mycket trevliga och hjälpsamma och svarade på alla våra frågor i förväg.
Överlag, är jag verkligen rekommendera detta ställe för en avkopplande semester ... också skulle jag definitivt söka efter fram emot att komma tillbaka!
Kommentar: 26 okt. 2013
Vistades där: sep. 2013
Udda men romantiska

DE
Kommentar: 16 aug. 2013
Vistades där: aug. 2013
En oförklarlig (av icke-italienare) pärla ...
Fördelar:
- Det är beläget på en underbart välskött egendom.
- Sviten är rymliga och inredda i en italiensk sjaskigt chica sätt, som verkligen passar området.
- Om du inte vill gå ut för att äta middag, du har möjlighet att äta där. Eleanora är en fantastisk kock.
- Poolen är stor och det finns massor av olika typer av sittplatser, dvs. från bord och stolar och solstolar.
- Hundar är gratis.
Nackdelar:
-Frukosten är typiskt italiensk, dvs. sweet cake och ingenting salta. På den positiva sidan, varje dag får du en hembakade kakor.
-Det finns en hel del hundar i området (inte på denna anläggning) och de skriker hela natten lång. Det tar lite tid att vänja sig vid.
-Trots att det var välskött, det är ett äldre hus så man får ibland konstig lukt i badrummet. Vi har upplevt detta i andra boende på andra håll och vet att det ofta är inget som kan göras om detta.
Området Tuscia är ganska mycket ignoreras av utländska turister, som vi fortfarande inte klura ut varför.
Här är en lista på fördelar och nackdelar när det gäller området:
Fördelar:
- Ett överflöd av restauranger i området är svårt att förstå med tanke på att det består av flera byar som alla med i ca 10 till 15 minuter från varandra. Vi (vår familj på fyra) åt i restauranger och riktigt bortskämd: tillsammans med våra huvudrätt hade vi aptitretare, en flaska vin och efterrätt och aldrig spenderat över 90 euro. I själva verket merparten av tiden det kostade runt 50 euro.
- Det är så mycket att se och göra alla med i (max) 45 minuter: två sjöar, strand, landsbygd, kulturella sevärdheter som även vår tonåring fann intressant, vandringsleder, listan är lång ...
- Nästan inga mygg.
Allt som allt vår vistelse här var bekväma och en av de mest angenäma semestrarna vi har haft. Om du bestämmer dig för att boka detta boende gå med ett öppet sinne. Vad du får långt ut sätt priset.
Kommentar: 7 maj 2025
Lovely view, disappointing cleanliness and service
Kommentar: 6 aug. 2024
Vistades där: aug. 2024
green Tuscia
My children and I spent some very pleasant days discovering Tuscia and its lakes, thanks to the strategic location of the location.
Glad to have met Ms. Eleonora that we thank for the pleasant chat at breakfast and for the valuable advice on the area. We will definitely return to this oasis that has now become familiar. We highly recommend!
Väldigt bra läge
Strada Chiesuola 16, Bagnaia, 01030, Italien|1,32 km från stadscentrum

10 saker att görainom 1,02 km
Incheckning och utcheckning
Checka in från:
14:00
Checka ut före:
11:00
Bra att veta
Barn är välkomna på detta hotell
Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.
Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.
Husdjur tillåtna mot extra debitering
Frukost tillgänglig
Frukostmeny
Buffé
Frukostpris
Kontakta hotellet för prisinformation
Cash