4-stjärniga hotell i Quibdó

Hitta det bästa 4-stjärniga hotellet i Quibdó för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 4-stjärniga hotell från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter 4-stjärniga hotell i Quibdó med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i Quibdó

Se alla hotell i Quibdó

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hotell med 4 i Quibdó: Frågor och svar

Medeltemperaturen i Quibdó under maj är cirka 24°C. Den varmaste månaden är vanligtvis maj, med ett genomsnitt på 26°C. Den kallaste månaden är november, med en genomsnittlig temperatur på 21°C. Den regnigaste månaden är augusti, och det regnar oftast minst i februari.

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i Quibdó med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell låter dig avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 279 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 332 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 475 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 473 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i Quibdó kan vara onsdag.

Närmaste flygplats till Quibdó är Quibdó flygplats (UIB), som ligger 1.3 km från centrum.

Andra flygplatser inkluderar:

Condoto flygplats, som ligger 67.3 km från centrum.
Nuqui flygplats som ligger 69.6 km från centrum.

Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att onsdag är den billigaste dagen att bo i Quibdó. Den dyraste dagen verkar vara fredag