3-stjärniga hotell i São Carlos

Hitta det bästa 3-stjärniga hotellet i São Carlos för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 3-stjärniga hotell från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter 3-stjärniga hotell i São Carlos med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i São Carlos

Se alla hotell i São Carlos

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hotell med 3 i São Carlos: Frågor och svar

Medeltemperaturen i São Carlos under maj är cirka 19°C. Den varmaste månaden är vanligtvis januari, med ett genomsnitt på 28°C. Den kallaste månaden är juni, med en genomsnittlig temperatur på 12°C. Den regnigaste månaden är januari, och det regnar oftast minst i juli.

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i São Carlos med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell låter dig avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 129 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 190 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 563 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 555 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i São Carlos kan vara torsdag.

Närmaste flygplats till São Carlos är Araraquara flygplats (AQA), som ligger 33.2 km från centrum.

Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att torsdag är den billigaste dagen att bo i São Carlos. Den dyraste dagen verkar vara onsdag

Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i São Carlos är för närvarande runt 536 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 347 SEK per natt.

Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i São Carlos är för närvarande runt 644 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 451 SEK per natt.

Om du planerar en resa med hela familjen är hotellen med bäst omdömen för dig nära São Carlos Hotel Malibu, Indaiá Hotel Residence och Hotel Nacional Inn São Carlos & Convenções.