La Casa Nord

+ 73

Hitta det bästa hotellet i Bukarest för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för La Casa Nord på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena
1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
16:00
Checka ut före:
12:00
Frukost
Frukost tillgänglig
Husdjur
Husdjur är inte tillåtna
Barn
Barn är välkomna på detta hotell

Faciliteter

wifi
Luftkonditionering
Flygplatstransfer
24-timmarsöppen reception
Rökfritt
TV

Mer om La Casa Nord

La Casa Nord

La Casa ligger i Sektor 1, ett område i Bukarest. Pressfrihetshuset och Presshuset är lokala sevärdheter, och bland områdets turistattraktioner hittar du Club Oasis Sport & Leisure och Nationalmuseum för naturhistoria "Grigore Antipa". George Enescu-museet och Bukarests botaniska trädgård är också värda ett besök. Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och en snackbar/deli. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett mötesrum, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Ingen städning tillgänglig. La Casa erbjuder 18 rum med gratis toalettartiklar. LCD-tv finns på rummen. Badrummen har dusch. Detta hotell i Bukarest erbjuder sina gäster gratis wi-fi.

Plats

Șoseaua Chitilei 37, Sector 1, Bukarest, 012382, Rumänien|6,31 km från stadscentrum

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

16:00

Checka ut före:

12:00

Bra att veta

Barn

Barn är välkomna på detta hotell

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

Spjälsäng

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.

Husdjur

Husdjur är inte tillåtna

Frukost

Frukost tillgänglig

Frukostpris

106 SEK (≈EUR 9,81)/person

Frukosttider

07:00 – 10:00 från måndag till söndag

Viktig information från hotellet
Om du checkar ut tidigare än beräknat kommer boendet att debitera hela summan för din vistelse. Det här boendet ligger i ett vältrafikerat område och gäster måste räkna med visst oväsen. Vänligen informera La Casa Nord i förväg om din beräknade ankomsttid. Du kan använda rutan för särskilda önskemål eller kontakta boendet direkt. Kontaktuppgifterna står i bokningsbekräftelsen. När du checkar in måste du uppvisa giltigt foto-ID och kreditkort. I enlighet med myndigheternas riktlinjer för att minimera smittspridningen av coronaviruset (covid-19) tar det här boendet för närvarande inte emot gäster från vissa länder, under de datum då sådana riktlinjer gäller. På grund av coronaviruset (covid-19) finns det för närvarande extra säkerhets- och hygienprocedurer på det här boendet. På grund av coronaviruset (covid-19) kan servering av mat och dryck på det här boendet vara begränsad eller otillgänglig. På grund av coronaviruset (covid-19) har det här boendet vidtagit åtgärder för att skydda både gäster och personal. Därmed kan vissa tjänster och bekvämligheter vara begränsade eller otillgängliga. I enlighet med myndigheternas riktlinjer för att minimera smittspridningen av coronaviruset (covid-19) kan det här boendet komma att be om ytterligare dokumentation från gästerna för att kontrollera identitet, resplaner och annan nödvändig information, under de datum då sådana riktlinjer gäller. Med anledning av coronaviruset (covid-19) har detta boende strikta regler kring fysisk distansering. Med anledning av coronaviruset (covid-19) ber vi dig kontrollera att din bokning av detta boende sker i enlighet med de lokala myndigheternas riktlinjer på resmålet, gällande exempelvis syftet med resan och max antal personer som tillåts. På grund av coronaviruset (covid-19) är munskydd obligatoriskt inomhus i alla gemensamma utrymmen.
Godkända betalningsmetoder
Det här hotellet accepterar följande betalningsmetoder:
card logocard logo

Cash

La Casa Nord: Frågor och svar

På La Casa Nord kan du checka in från 16:00 och du måste checka ut innan 12:00.
Nej, det finns ingen parkering tillgänglig på La Casa Nord. Om du letar efter ett hotell med utrymme att parkera kan du enkelt filtrera efter boenden som har "Parkering" under "Bekvämligheter" i sökresultaten.
Vi har ingen information om restauranger på La Casa Nord. Kontrollera med dem när du bokar.