Hotell från Apex i London

Hitta de bästa hotellen från Apex i London efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Apex i London på ett ställe

Håll utkik efter Apex-hotell i London med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i London på ett och samma ställe

Se alla hotell från Apex i London

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Apex i London2
Genomsnittligt pris4.501 SEK
Billigaste månadenjanuari

Hitta ditt perfekta hotell i London med Apex: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i London under september är cirka 15°C. Den varmaste månaden är vanligtvis augusti, med ett genomsnitt på 22°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på 1°C. Den regnigaste månaden är oktober, och det regnar oftast minst i mars.
Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta Apex-erbjudanden i London som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.
Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Apex i London kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.
Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Apex i London, ser det ut som att de ligger runt 2.717 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 3.993 SEK under veckan.
Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Apex på en söndag – det är då priserna är som lägst.
Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Apex i London är januari, med ett genomsnittspris på 2.105 SEK per natt. Den dyraste månaden är september, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 17.273 SEK.
Det lägsta rumspriset för Apex-hotell i London som vi hittade för den här kommande helgen är Apex City of London Hotel för 2.811 SEK. Och för helgen efter det (11 oktober 2025) ser det ut som att Apex City of London Hotel har rumspriser så låga som 3.278 SEK.