4-stjärniga hotell i San Luis Potosí

Hitta det bästa 4-stjärniga hotellet i San Luis Potosí för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 4-stjärniga hotell från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter 4-stjärniga hotell i San Luis Potosí med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i San Luis Potosí

Se alla hotell i San Luis Potosí

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Hitta ett 4-stjärnigt hotell mitt i centrala San Luis Potosí

Kom först i kön vid de främsta attraktionerna i San Luis Potosí genom att bo nära dem.

Hotell med 4 i San Luis Potosí: Frågor och svar

Medeltemperaturen i San Luis Potosí under september är cirka 18°C. Den varmaste månaden är vanligtvis juni, med ett genomsnitt på 27°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på 5°C. Den regnigaste månaden är juli, och det regnar oftast minst i mars.
Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 164 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 189 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 690 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 676 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i San Luis Potosí kan vara måndag.
Närmaste flygplats till San Luis Potosí är San Luis Potosi flygplats (SLP), som ligger 2.3 km från centrum.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att måndag är den billigaste dagen att bo i San Luis Potosí. Den dyraste dagen verkar vara tisdag
Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i San Luis Potosí är för närvarande runt 567 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 227 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i San Luis Potosí är för närvarande runt 921 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 403 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset för ett 5-stjärnigt hotell i San Luis Potosí är för närvarande runt 1.085 SEK per natt. Det billigaste 5-stjärniga hotellet vi hittade kostar 504 SEK per natt.
Om du är i San Luis Potosí med barn kan du prova City Express by Marriott San Luis Potosi Zona Universitaria.