Skyscanner
  • Hjälp
  1. Hem
  2. Hotell
  3. Turkiet
  4. Kemer
  5. Pine House by Werde Hotels

Pine House by Werde Hotels

Uzuncinar Mah. Turizm Cd. No:9 Camyuva, Kemer, 07990, Turkiet

+ 134

Rum och priser

Faciliteter

Betyg och omdömen

Utforska området

Hitta det bästa hotellet i Kemer för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för Pine House by Werde Hotels på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena
1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Checka in från:
14:00
Checka ut före:
12:00

Faciliteter

Visa alla
wifi
Parkering
Luftkonditionering
Flygplatstransfer
Pool
Fitnesscenter

Mer om Pine House by Werde Hotels

Pine House by Werde Hotels

Pine House by Werde Hotels ligger nära en privat strand i Kemer. Faselis antika stad är en viktig sevärdhet, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Moonlight Beach och Park och Çiralis strand. Passa på att utforska området med friluftsaktiviteter som cykelturer. Boende med privat strand och 2 utomhuspooler Roa dig på den privata stranden vid Pine House by Werde Hotels och avsluta dagen med en god middag på en av deras 2 restauranger. Pine House by Werde Hotels erbjuder 120 rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Rummen har balkonger. LCD-tv med kabelkanaler. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta boende i Kemer erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen. Här hittar du 2 utomhuspooler och barnpool. Här finns även vattenrutschkana, bastu och fitnesscenter. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma. Boendet är stängt mellan 19 februari 2025 och 24 april 2025. Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 24 april till 31 oktober:En av restaurangerna En av poolerna Bar Barnklubb Fitnessanläggning Tvättmöjligheter Mötesrum Parkeringsplats Bastu

Betyg och omdömen

4,4/5
Mycket bra417 omdömen
Städning4,3
Läge4,3
Service4,5
Rum4,3
Värde4,3
Sömnkvalitet4,2

Omdömen från resenärer

Filtrera efter
Sortera efter
Saker resenärer har sagt
Familjeresenär

Kommentar: 17 juli 2024

Vistades där: juli 2024

5,0/5
h_vs

Underbar upplevelse

Det är det perfekta hotellet för att njuta av din semester. All personal gjorde sitt bästa för att uppfylla våra förväntningar. Alltid leende och hjälpsam. Rummen är bekväma, städas dagligen, luftkonditioneringen fungerar bra. Det finns ett stort utbud av mat, desserter och drycker. Stranden ligger fem minuters promenad från hotellet, gott om solstolar och parasoller, strandbaren ligger i närheten där de serverar kalla drycker och sen frukost också. Öl och juice är av god kvalitet. Allt är mycket ren och de bra vård för att få turisten att känna sig som hemma. Särskilt omnämnande för receptionisten Jabar och servitören Bedirhan som hjälpte oss mycket. Vi kommer säkert att komma tillbaka till detta hotell. Tack alla för er insats.
Det enda minuset är animationen avsedd endast för barn (undantaget var den turkiska natten) och musiken som var för högt. Men detta hindrar mig inte från att ge 5 stjärnor.
Par

Kommentar: 22 mars 2024

Vistades där: juli 2023

2,0/5
h_vs

Värsta hotellet någonsin!! Semester från helvetet!

Jag läser dessa recensioner och det känns som att vi inte var på samma hotell. Vårt flyg blev försenat och vi kom sent, de sa att det finns sen middag tillgänglig, vilket betyder ost och gammalt bröd. Men det verkliga problemet var vårt rum, det var gammalt, smutsigt och den största chocken är när jag öppnade garderobsdörren och det fanns en stor mögelfläck, lukten var outhärdlig! ! ! Vi bad om ett annat rum men ingenting var tillgängligt, säger de att komma tillbaka igen på morgonen. Personalen i receptionen var mycket ovänliga. Imorgon fick vi ett annat rum som inte var jättebra men jämfört med det tidigare så var det bra. Luftkonditioneringen fungerade knappt, balkongväggen var mycket hög och balkongen var tät, wifi fungerade knappt. Hatade allt med detta hotell. Ge det bara två stjärna på grund av den vackra stranden och vänliga personalen i köket. Allt annat är minus ett! Rekommenderar inte detta hotell till någon!
Familjeresenär

Kommentar: 16 aug. 2024

Vistades där: juli 2024

2,0/5
h_vs

Inte samma hotell som det var

Detta är min tredje semester tillbringade på detta hotell, den första var 2021 andra 2022 och i år och jag måste säga att hotellets atmosfär, mat och service förändrats mycket från tidigare år. Om du inte är polska eller ryska, gå inte till detta hotell, eftersom entarteinment är speciellt gjord för dem, de flesta låtar på kvällen är på polska eller ryska språket, och även karaoke (berusade polska sjunger högt på natten).
Varje morgon är samma frukost, jag åt ägg på olika sätt (bakverk är inte färska) , under lunch och middag saknas mycket grönsaker som tillbehör. Chefen för restaurang erbjuder till tre av oss ett mycket litet bord för middag (det var en stor folkmassa på restaurang den kvällen) , men vi vägrar att duka vid detta bord. Efter den kvällen har vi märkt att han inte ville säga hej till oss, och han låtsades att han inte ser oss. Jag tycker att det var oproffsigt beteende, eftersom han naturligtvis var mycket artig mot att polera människor. Lanseringspaket som gjordes för oss medan vi lämnar hotellet var också katastrof, bara bröd och skinka som var föråldrad. Jag kommer aldrig att gå till detta hotell igen, inte heller rekommendera det till mina vänner.
Familjeresenär
UK

UK

Kommentar: 15 aug. 2024

Vistades där: aug. 2024

3,0/5
h_vs

Härlig personal men maten var en stor besvikelse

Jag skriver inte omdömen ofta men jag vet att familjer som söker en semester under högsäsong sommartid och den summa pengar detta kostar, skulle jag ha uppskattat en ärlig recension. Vi tillbringade mycket tid att forska semester och vi läste många av recensionerna som är en av anledningarna till att vi valde detta hotell. Vi bokade vår semester i maj och gick i augusti och sedan vår återkomst har vi sett recensioner lämnade av Michael W (5 augusti ) och katie (juli 2023 ) . Båda dessa recensioner är mycket korrekta.
Pros
Hotellets personal är mycket vänlig och hjälpsam. Vi hade ett fel i vårt rum och deras underhåll kille dök upp omedelbart för att fixa det.
Rummen är rena, poolområdet är också mycket rent. Personalen går alltid runt och rensar bort saker.
Poolen är härlig och varm och i allmänhet mycket tyst.
Stranden ligger mycket nära hotellet och hade bra utbud av vattensporter. Havet var härlig och varm också.
I strandbaren serveras drycker och snacks som du kan ta med dig ut på stranden. Detta var det enda området de hade en pizza som erbjöds men det var alltid en köttpizza, så om du är veggie då du inte kunde ha detta.
Rummen var helt luftkonditionerade, städas varje dag och kylskåp fyllda med vatten.
De serverade popcorn varje kväll vilket gick bra med barnen (och oss! ).
Wifi var ganska bra - få en bra mottagning i poolområdet och det sträckte sig till stranden.
Nackdelar
Definitivt maten - det var inte bra. Maten var dåligt märkt, min syster som är vegetarian kämpade verkligen eftersom det inte fanns många alternativ - hon åt i stort sett sallad och chips varje dag. Våra barn kämpade för att hitta något att äta och de är inte kräsna ätare alls. Frukosten var dålig, de har inte toast maskinen påslagen så du måste slå på den och vänta på att den ska värmas upp vilket tar ett tag. Deras bakverk bestod av torkade bagels. Det finns ingen varm frukost förutom omelett eller gröt. Lunch och middag verkade vara samma, de bytte ut ett par varma rätter och det skulle bestå av föregående kväll rester som de bara skulle byta namn på det. De skulle alltid ha ett potatisalternativ, ris och en bricka pasta. Köttet var mycket dålig kvalitet och hade alltid ben i sig. Ibland serverades hamburgare men utan bullar. De har ett verkligt problem med flugor, de var över hela maten och ostsektionen var värst för detta - onödigt att säga att vi inte kunde äta det.
Snackbaren har bara ett alternativ (ibland två om du har tur) detta skulle vara lökringar och kyckling goujons. Andra dagar hade de ett konstigt bröd med kött på och en gång hade de vitlöksbröd (vi trodde vi hade vunnit på lotto när de hade detta). På eftermiddagen skulle de ha tårta och kex.
Glass finns endast att köpa kl. 15.00 varje dag och denna kommer till dig i ett badkar. Om du missar den här gången så är det tufft, du kommer inte att se glassen igen - vi förstod inte varför de inte bara kunde ha glassen tillgänglig hela dagen eller ens vid lunch / middag.
Diabilder - dessa slogs bara på en gång på morgonen och en gång på eftermiddagen i ungefär en timme i taget. Det fanns ingen badvakt så vi visste inte varför rutschkanorna inte kunde vara på hela dagen? När de var avstängda resulterade detta bara i att barnen klättrade upp för rutschkanan - ingen personal som sa åt dem att inte göra detta.
Inte tillräckligt med solstolar för mängden människor. Vi räknade till 68 bäddar och hotellet skulle ha en kapacitet på 300/400 personer. De har gott om plats att ställa ut fler sängar så det är konstigt att de inte använder detta klokt. Också, vissa människor satte i sitt omdöme nedan det fanns alltid sängar tillgängliga, detta är inte sant. De flesta sängarna togs av 8 . 30 am med handdukar. För det mesta dök dessa människor aldrig upp så att de skulle reservera sin säng men aldrig faktiskt använda den. Vi hade också vår handduk stulen medan vi gick på lunch så var försiktig.
Underhållningsteamet arbetar hårt och gjorde sitt bästa för att få folk engagerade men detta är främst riktat mot ryssarna. hotellet var 70 % ryska, 20 % turkiska och resten var tyskar och polska med bara en handfull britter. Detta är bra med oss och vi gillar inte att gå till hotell överfulla med britter, men det innebar all underhållning var på ryska och tillgodosett dem.
Baren område var härlig men på kvällen var det alldeles för varmt att sitta i, vi var tvungna att gå till hotellets lobby de flesta nätter med luftkonditionering. De behöver verkligen ha någon form av fläktar eller luftkonditionering på i baren.
Jag skulle inte bry mig om att ta turkiska lira, de föredrar euro eller dollar.
Området utanför hotellet var härlig men du är plågad en hel del och de har inte priser på något så var beredd att pruta över ett badkar av pringles! Vi gick in i Kemer för att ha en bit mat en natt, de flesta restauranger kommer att ge gratis transport till och från. Det är dock inte billigt att äta ute alls. Även om maten var trevligare än på hotellet.
Sammantaget hotellet i sig var härlig men om du har betalat all inclusive det är inte valuta för pengarna alls. Om maten är en stor del av din semester då detta hotell är inte för dig.
Familjeresenär

Kommentar: 16 sep. 2023

Vistades där: sep. 2023

5,0/5
h_vs

Perfekt semester

Vi hade fantastisk tid på Pine house hotel. Alla var så trevliga och hjälpsamma och maten var god med gott godis. Stranden är stor och vacker, strandbaren är också väldigt trevlig. Vi skulle vilja komma tillbaka igen nästa år.
  • ...

Väldigt bra läge

4,3

Uzuncinar Mah. Turizm Cd. No:9 Camyuva, Kemer, 07990, Turkiet|5,1 km från stadscentrum

10 saker att görainom 1,47 km

Transportinom 6,96 km

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

14:00

Checka ut före:

12:00

Bra att veta

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

Spjälsäng

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.

Viktig information från hotellet
Vänligen informera Hôtel du Port i förväg om din beräknade ankomsttid. Du kan använda rutan för särskilda önskemål eller kontakta boendet direkt. Kontaktuppgifterna står i bokningsbekräftelsen. När du checkar in måste du uppvisa giltigt foto-ID och kreditkort. No private parking Only public parking spaces in front and near the hotel First hour free, then 1CHF/hour free between 12 p.m. and 1:30 p.m. and between 9 p.m. and 6 a.m.

Pine House by Werde Hotels: Frågor och svar

Ja, Pine House by Werde Hotels har en restaurang.
På Pine House by Werde Hotels kan du checka in från 14:00 och du måste checka ut innan 12:00.
Ja, det finns parkering tillgänglig på Pine House by Werde Hotels.
Pine House by Werde Hotels ligger 5.1 km från centrala Kemer.
Pine House by Werde Hotels ligger i Kemer, Turkiet och ligger 5.1 km från centrala Kemer.

Behöver du flyg eller en bil för din resa?

Visste du att vi kan hjälpa dig att planera resten av din resa? Få exklusiva erbjudanden och bra priser på flyg och biluthyrning.
Flyg
Hyrbil i Kemer
  1. Hem
  2. Hotell
  3. Turkiet
  4. Antalya
  5. Kemer
  6. Pine House by Werde Hotels
Hämta vår app
SE·sv-SE·SEK SEK
HjälpIntegritetsinställningarLogga in
CookiepolicyIntegritetspolicyVillkor för tjänstenFöretagsinformation
  • Hotellförteckning
  • Inrikesflyg
  • Flyg
  • Hotell
  • Hyrbil
  • App
  • Webbplatskarta
  • Om oss
  • Varför Skyscanner?
  • Press
  • Vår personal
  • Tillgänglighet
  • Hållbarhet
  • Jobb
  • Researtiklar och -nyheter
  • Så fungerar Skyscanner
  • Arbeta med oss
  • Annonsera med oss
  • Reseinsikt
  • Affiliateprogram
  • Rese-API:er
  • Flyg
    • Stockholm
    • Beirut
    • Istanbul
    • Bangkok
    • Ankara Esenboga
    • Teheran
    • Kairo
    • Erbil
    • Tunis Carthage
  • Hotell
    • Stockholm
    • Beirut
    • Istanbul
    • Bangkok
    • Ankara
    • Teheran
    • Kairo
    • Arbil
    • Tunis
  • Hyrbil
    • Stockholm
    • Beirut
    • Istanbul
    • Bangkok
    • Ankara
    • Teheran
    • Kairo
    • Arbil
    • Tunis
© Skyscanner Ltd 2002 – 2025

Vi värdesätter din integritet

För att personanpassa din upplevelse samlar vi in information om hur du använder Skyscanner, vilket inkluderar personuppgifter som t.ex. din IP-adress. Detta görs i syfte att tillhandahålla en förbättrad upplevelse, lagra och/eller få åtkomst till information på en enhet, personanpassad reklam, reklammätning, forskning angående målgrupp och tjänsteutveckling. Läs vår cookiepolicy.

Vi och våra 141 samarbetspartner kan förlita oss på legitimt intresse för vissa ändamål snarare än samtycke. Acceptera alla cookies genom att välja ”Acceptera alla” eller tillåt endast nödvändiga cookies genom att välja ”Acceptera endast nödvändiga cookies”. Gå till ”Hantera inställningar” för att uppdatera inställningar.

Hantera inställningar eller återkalla samtycke när som helst i Sekretessinställningar.

Hantera inställningar