Hotell från B&B i Prag

Populära filter:

Hitta de bästa hotellen från B&B i Prag efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från B&B i Prag på ett ställe

Håll utkik efter B&B-hotell i Prag med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Prag på ett och samma ställe

Se alla hotell från B&B i Prag

Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Inkl. skatter och avgifter
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från B&B i Prag1
Bästa priset som hittatsB&B Hotel Prague-City, 792 SEK
Populäraste hotellet från B&BB&B Hotel Prague-City, från 792 SEK
Högst betygsatta hotell från B&BB&B Hotel Prague-City, från 792 SEK
Genomsnittligt pris831 SEK
Billigaste månadenmars

Hitta ditt perfekta hotell i Prag med B&B: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Prag under juni är cirka 16°C. Den varmaste månaden är vanligtvis juli, med ett genomsnitt på 24°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på -6°C. Den regnigaste månaden är juli, och det regnar oftast minst i februari.
Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta B&B-erbjudanden i Prag som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.
Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för B&B i Prag kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.
Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från B&B i Prag, ser det ut som att de ligger runt 1.006 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 1.117 SEK under veckan.
Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med B&B på en söndag – det är då priserna är som lägst.
Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med B&B i Prag är mars, med ett genomsnittspris på 753 SEK per natt. Den dyraste månaden är juni, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 1.402 SEK.
Det lägsta rumspriset för B&B-hotell i Prag som vi hittade för den här kommande helgen är B&B Hotel Prague-City för 1.519 SEK. Och för helgen efter det (5 juli 2025) ser det ut som att B&B Hotel Prague-City har rumspriser så låga som 1.285 SEK.