Hogs Back Hotel & Spa Nr Farnham
Seale, nr Farnham,, Farnham, GU10 1EX, Storbritannien

Hitta det bästa hotellet i Farnham för dina datum, efter pris eller preferens
Jämför erbjudanden för Hogs Back Hotel & Spa Nr Farnham på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe
Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg
Jämför rum och priser
Snabba fakta
Checka in från: | 14:00 |
---|---|
Checka ut före: | 11:00 |
Frukost | Frukost tillgänglig |
Husdjur | Husdjur är inte tillåtna |
Barn | Barn är välkomna på detta hotell |
Faciliteter
Mer om Hogs Back Hotel & Spa Nr Farnham

Hogs Back Hotel & Spa Nr Farnham
The Hog's Back Hotel & Spa Farnham ligger på landet och nära en temapark i Farnham. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring South Downs National Park och Surrey Hills. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Aldershot Lido eller Guildford Spectrum Athletics Stadium (sportstadion). Ägna lite tid åt att utforska aktiviteterna i området och prova på golf. Hotell i Farnham med fullständigt spa och gymDetta hotell är en rökfri anläggning och erbjuder gäster ett fullständigt spa, en inomhuspool och en restaurang. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här finns dessutom bland annat ett gym, en bar/lounge och en bastu. The Hog's Back Hotel & Spa Farnham erbjuder 96 rum med kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Platt-tv med digitalkanaler. Badrummen har badkar/dusch och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Farnham erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen. En inomhuspool och barnpool finns på området. Här finns även gym och bastu.
Betyg och omdömen
Omdömen från resenärer
Kommentar: 13 nov. 2021
Vistades där: nov. 2021
Kommentar: 1 aug. 2017
Vistades där: aug. 2017
Trevligt men ....
Svar från hotellet
Kommentar: 2 augusti
Thank you for the review.
I note also the comment card left at the hotel, which instigated an investigation into this prior to the trip adviser review.
It does appear the team didn't approach with the bill as under the understanding this was to be charged to your room, they absolutely should have come over and confirmed and asked for signature etc. I am very sorry indeed that this drop us a star on what was otherwise an enjoyable stay with us. My personal apologies, they should have come over with the bill sooner, and this was discussed with the team concerned.
I am so glad to hear the food was nice, and the bartender was extremely nice. Also rewarding to here of the warm welcome at reception, a clean room and the nice spa facilities.
Thank you again for you time in writing this review, it help us get better.
We hope to see you again soon,
Best regards,
Richard
Kommentar: 1 aug. 2017
Vistades där: juli 2017
Besök till annorlunda: bildårar Tillbaka Hotell och Spa
Rummen är en bra storlek och sängarna mycket bekväma, plus the room rate var mycket rimligt. Även om vi inte använda sig av spa vid detta tillfälle, vi har i det förflutna och det är en stor relaxer och väl värt ett besök.
Gratis parkering och gratis internet allt ingår.
Sammantaget en mycket tillfredsställande besök.
Svar från hotellet
Kommentar: 2 augusti
Really great to have you stay with us again, thank you so much for your custom.
It is rewarding to hear you felt the service was good, and you had a comfortable room.
We hope to welcome you back again soon,
Best regards,
Richard
Kommentar: 1 aug. 2017
Vistades där: juli 2017
En natt borta med vänner
Vi hade en middag som en del av ett paket. Maten var av hög standard, jag rekommenderar särskilt Havsabborre. Det bästa med kvällen var servicen i synnerhet Ryan, han höll oss sysselsatta. . . Tja gjort. Frukost är en buffé och var av en hög standard. Jag har alltid dömer ett frukost av kvaliteten på korv serveras. Väl den korv är utmärkt jag är glad att säga. Vi och den fyra vänner vi var med kommer att göra en bokning för en av de julfester i december, vi ser fram emot att det.
Svar från hotellet
Kommentar: 2 augusti
It is wonderful to receive such great feedback from you, thank you.
So glad you enjoyed the food, and thank you for the feedback about Ryan, great to hear he delivered such great service to you.
We are delighted you had such a nice stay, and we look forward to welcoming you back again soon.
Best regards,
Richard
Kommentar: 31 juli 2017
Vistades där: juli 2017
Lite familj natt bort
Jag måste säga att jag var mycket positivt överraskad! Personalen kunde inte göra mer för att göra oss njuta av vår vistelse. De tog tid med min 5-årig flicka och verkligen gjorde oss att känna dig välkommen. Verkligen gjorde att känna mig tacksam över av våra egna.
Poolområdet var bra, rent, varmt. Rummet var fint, hade allt vi behövde. Badrummet lite slitet, men var helt tillfredsställande.
Inställningar var vackra, drycker var rimlig mat var ganska dyrt, men de gjorde min partner något som han frågade för att var inte på den meny. Allt som allt tror att vi kommer att komma tillbaka.
TACK
Svar från hotellet
Kommentar: 2 augusti
It is wonderful to receive such great feedback from you, thank you.
We are glad that you were pleasantly surprised, we are proud of the team here, and have one aim in mind, to ensure our guests have a great stay with us. We are so glad you did.
We are delighted you had such a nice stay, and we look forward to welcoming you back again soon.
Best regards,
Richard
Plats
Seale, nr Farnham,, Farnham, GU10 1EX, Storbritannien|5,47 km från stadscentrum
Incheckning och utcheckning
Checka in från:
14:00
Checka ut före:
11:00
Bra att veta
Barn är välkomna på detta hotell
Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.
2 år och yngre
Gratis
Husdjur är inte tillåtna
Frukost tillgänglig
Frukostmeny
Fast meny
Frukostpris
164 SEK (≈GBP 12,5)/person