Hotell från Reddoorz i Kalibo

Hitta de bästa hotellen från Reddoorz i Kalibo efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Reddoorz i Kalibo på ett ställe

Håll utkik efter Reddoorz-hotell i Kalibo med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Kalibo på ett och samma ställe

Se alla hotell från Reddoorz i Kalibo

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Reddoorz i Kalibo4
Bästa priset som hittatsRedDoorz @ D Maagma Street, 100 SEK
Populäraste hotellet från ReddoorzRedDoorz @ LQJ Hotel Old Buswang Kalibo, från 146 SEK
Högst betygsatta hotell från ReddoorzRedDoorz @ LQJ Hotel Old Buswang Kalibo, från 146 SEK
Genomsnittligt pris135 SEK
Billigaste månadenjanuari

Hitta ditt perfekta hotell i Kalibo med Reddoorz: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Kalibo under juni är cirka 28°C. Den varmaste månaden är vanligtvis maj, med ett genomsnitt på 30°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på 25°C. Den regnigaste månaden är juli, och det regnar oftast minst i mars.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta Reddoorz-erbjudanden i Kalibo som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Reddoorz i Kalibo kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Reddoorz i Kalibo, ser det ut som att de ligger runt 137 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 153 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Reddoorz på en söndag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Reddoorz i Kalibo är januari, med ett genomsnittspris på 119 SEK per natt. Den dyraste månaden är oktober, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 156 SEK.

Det lägsta rumspriset för Reddoorz-hotell i Kalibo som vi hittade för den här kommande helgen är RedDoorz @ Old Buswang Road för 96 SEK. Och för helgen efter det (13 juni 2026) ser det ut som att RedDoorz @ D Maagma Street har rumspriser så låga som 114 SEK.