Art Mon Zen Kyoto
391 Motomachi, Furumonzen-dori, 605-0089, Kyoto, Kansai, Japan
Hitta det bästa hotellet i Kyoto för dina datum, efter pris eller preferens
Jämför erbjudanden för Art Mon Zen Kyoto på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe
Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg
Jämför rum och priser
Inkl. skatter och avgifter
Snabba fakta
Checka in från: | 15:00 |
---|---|
Checka ut före: | 11:00 |
Frukost | Frukost tillgänglig |
Husdjur | Husdjur är inte tillåtna |
Barn | Barn är välkomna på detta hotell |
Faciliteter
Mer om Art Mon Zen Kyoto
Art Mon Zen Kyoto
Art Mon Zen Kyoto ligger i ett shoppingområde, nära tunnelbanan i Gion, ett område i Kyoto. Bland sevärdheterna i området utmärker sig Yasaka-helgedomen och Chion-in-templet. Heian-helgedomen och Kiyomizu-templet är två andra rekommenderade platser att besöka. Hotell med restaurang, på gångavstånd från Yasaka-helgedomen Detta hotell har en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds conciergetjänster, kemtvätt och dygnet runt-öppen reception. Art Mon Zen Kyoto erbjuder 15 rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Sängarna har duntäcken. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. På rummet finns kylskåp och espressobryggare. Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar och regndusch. Badrummen är även utrustade med badrockar, tofflor och bidéer. Dessutom har rummen hårtork och gratis toalettartiklar. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Betyg och omdömen
Omdömen från resenärer
Kommentar: 13 apr. 2025
Bra läge, utmärkt service, rent, stora rum många proffs & några överväganden
Kompletterande te och kaffe på rummet med mycket vatten på flaska.
Vi bodde i en av takvåningarna. Använde aldrig badet men uppskattade stort badrum. Ja sängen var enorm. Som att sätta ihop två fulla sängar. För oss sängen var för mjuk
De erbjuder happy hour med gratis vin och te men teet är kapsel eller påse - hade hoppats skulle vara lösbladskruka redo för dig. Det italienska vinet ja trevlig idé men det hade nog varit öppet alldeles för länge. Men de tjänade med sådan vänlighet och önskan att behaga : )
Vi hade inte frukost som de inte kunde tillgodose mina kostbehov men igen de var så bra att hjälpa mig att hitta bra ställen att äta.
På nedervåningen med pianot som spelar själv var alltid tomt så jag skulle inte kalla stället trendigt. Var mycket tyst - ingen vibe men det är ok eftersom det är så upptagen i Kyoto.
Plus att du kan gå bakom en gata eller så och upptäcka Common Bar - en riktig njutning. Och vilka vackra gator där i Gion speciellt med körsbärsblommorna.
Det var min födelsedag och de lämnade mig det sötaste kortet och lite av min favorit typ av te. Tack så mycket.
Stort tack till Keiko, Hanako och Toshiki.
Stora fönster och rymlighet i rummet är ett plus. Vi använde inte natthimlen. Konsten var trevligt i rummet men lite udda i lobbyn när det gäller vad som fanns på väggen och något snedsträva.
Önskar fönstren öppnade. Saknar frisk luft men vi var på översta våningen (3: e eller 4: e våningen) vi. Korridorer är mörk interiör med en mörk plommonfärgad matta och mörka golvlister men med en gyllene antydan Lite avlägset berg kikar ut men många utsikt över byggnader och nära några telefon / elledningar. - Men med de skira draperierna stängda det är utmärkt. Privat men lätt.
AMZ:
Överväg att ha stora schampo balsam etc istället för de små individuella storlekarna.
Kommentar: 18 nov. 2024
Vistades där: nov. 2024
En oas i hjärtat av Kyoto
Bäst av allt: personalen i receptionen — varm, tillmötesgående, letar efter sätt att få oss att känna sig bekväma och omhändertagna.
Kommentar: 17 juni 2024
Vistades där: juni 2024
En dold pärla i Kyoto
Kommentar: 18 mars 2024
Vistades där: mars 2024
Bara lysande
Kommentar: 23 apr. 2023
Vistades där: apr. 2023
Stora sängar. Fantastisk vistelse.
Utmärkt läge
391 Motomachi, Furumonzen-dori, 605-0089, Kyoto, Kansai, Japan|0,65 km från stadscentrum
10 saker att görainom 0,46 km
Transportinom 4,16 km
Incheckning och utcheckning
Checka in från:
15:00
Checka ut före:
11:00
Bra att veta
Barn är välkomna på detta hotell
Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.
Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.
Husdjur är inte tillåtna
Frukost tillgänglig
Frukostmeny
Från menyn
Frukostpris
Kontakta hotellet för prisinformation