Hotell från Ascend i Hakodate

Hitta de bästa hotellen från Ascend i Hakodate efter pris eller preferens

Jämför tusentals erbjudanden från Ascend i Hakodate på ett ställe

Håll utkik efter Ascend-hotell i Hakodate med fri avbokning

Alla betrodda hotelleverantörer i Hakodate på ett och samma ställe

Se alla hotell från Ascend i Hakodate

Utforska kartan
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Priserna kan ändras – ange datum för bästa uppskattning. Observera att priserna baseras på tidigare sökningar från resenärer och priser från partner.
Visa fler hotell

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Antal hotell från Ascend i Hakodate1
Bästa priset som hittatsComfort Hotel Hakodate, 413 SEK
Populäraste hotellet från AscendComfort Hotel Hakodate, från 413 SEK
Högst betygsatta hotell från AscendComfort Hotel Hakodate, från 413 SEK
Genomsnittligt pris432 SEK
Billigaste månadenmaj

Hitta ditt perfekta hotell i Hakodate med Ascend: Vanliga frågor

Medeltemperaturen i Hakodate under maj är cirka 11°C. Den varmaste månaden är vanligtvis augusti, med ett genomsnitt på 24°C. Den kallaste månaden är januari, med en genomsnittlig temperatur på -3°C. Den regnigaste månaden är september, och det regnar oftast minst i mars.

Många hotell erbjuder flexibla bokningsalternativ eller fri avbokning inom en viss tidsram som leder fram till din vistelse. Du kan hitta Ascend-erbjudanden i Hakodate som erbjuder denna typ av flexibilitet när du söker med Skyscanner.

Ja – många större hotell sänker sina rumspriser om det fortfarande finns gott om rum kvar att hyra ut. Villig att chansa? Det kan vara möjligt att priserna för Ascend i Hakodate kommer att minska lite under dagarna fram till din resa.

Det är ingen hemlighet att smarta resenärer ofta undviker helger för att slippa folkmassorna och höjda flyg- eller tågpriser. När det gäller rumspriser för hotell från Ascend i Hakodate, ser det ut som att de ligger runt 626 SEK för fredag-, lördag- och söndagsnätter, jämfört med 565 SEK under veckan.

Om du vill lägga vantarna på det billigaste rummet, prova att boka ett stadshotell med Ascend på en söndag – det är då priserna är som lägst.

Vi har gått igenom alla prisuppgifter vi kunde hitta på nätet, och det ser ut som att den billigaste månaden att boka ett hotell med Ascend i Hakodate är maj, med ett genomsnittspris på 448 SEK per natt. Den dyraste månaden är mars, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 1.605 SEK.

Det lägsta rumspriset för Ascend-hotell i Hakodate som vi hittade för den här kommande helgen är Comfort Hotel Hakodate för 467 SEK. Och för helgen efter det (6 juni 2026) ser det ut som att Comfort Hotel Hakodate har rumspriser så låga som 540 SEK.